Openbox 7200

vasario 3, 2008 | Autorius: admin | Rubrika: Naujienos

Apžvalga

Dabar jau galime drąsiai pasakyti, kad įvyko skaitmeninė revoliucija. Skaitmeninė televizija muzika, fotografija jau senai atkeliavo į mūsų namus. Jeigu seniau video žiūrėjimui, muzikos grojimui mp3 formatu ir JPEG fotografijos peržiūrai naudojome kompiuterį, tai dabar turime kur kas patogesnį variantą!

Palydovinį tiunerį Openbox CI-7200PVR galima pavadinti šiuolaikišku multimedijiniu centru, kuris turi neapibrėžtas galimybes. Bet koks jis bebūtų sudėtingas tuo pačiu išliks patogus ir lengvai valdomas paprastam vartotojui

Pagrindinės tiunerio Openbox CI-7200PVR galimybės

 • Du nepriklausomi DVB-S tiuneriai
 • 2 x CI interfeisai 1 x kortelių skaitytuvas skirtas oficialiom kortelėm
 • Rašymas trijų kanalų vienu metu (du reliame laike, trečias Time-Shift rėžime)
 • Vaizdo įrašas be kokybės praradimo
 • Funkcija “vaizdas vaizde” (Picture In Picture)
 • Kietuju disku palaikymas iki 400 GB ir daugiau (~ 200 vaizdo įrašo)
 • Funkcija TimeShift su išplėstomis galimybėmis
 • Instaliuota vaizdo redagavimo programa
 • Paieškos funkcija reikalingų momentų paieškai įraše
 • Nepakartojama kokybė per CVBS, S-Video, RGB ir PbPrY videoišėjimus
 • Perrašoma EPG informacija į kietajį diską programos paieškai
 • Patogus grotuvas MP3 klausymui ir JPEG peržiūrai
 • Filmų, muzikos ir nuotraukų atkūrimas iš kompiuterio
 • Tinklinis portas Ethernet 100Mb interneto arba kompiuretio pajungimui
 • USB portas skaitmeninių fotoaparatų, mp3 grotuvų ir kt. pajungimui
 • Galimybė atnaujinti programinę įrangą per USB be kompiuretio
 • VFD ekranas pritaikytas demonstruoti ir rusiškas raides
 • Nuostabus tiunerio dizainas ir pultas pritaikytas patogiam valdymui

Šis tiuneris, tai 3 metų galingos kompanijos iš Korėjos rezultatas. Aparatas pritaikytas Rusijos ir buvusių tarybų sąjungos bloko valstybių rinkai.
Meniu galima rinktis rusų kalba. Dokumentacija ir tiunerio palaikymas vyksta Ukrainije. Šios valstybės gyventojų norai sutampa su mūsų, tad tiuneriu nenusivilsite.

Kartu su tiuneriu gausite instrukciją rusų kalba, CD-ROM`ą su programiniu aptarnavimu ir garantinį taloną. Pirkdami tiunerį paprašykite, kad būtų užpildytas talonas. Jo serijinis numeris turi sutapti su tiuneriu serijiniu numeriu.

Priekinė tiunerio panelė suteikia solidumo, galingumo, energijos ir byloja apie tai ką CI-7200PVR slepia savo viduje. Iš tikro kai kurių dalyko neverta ir aptarinėti, tai reikia pamatyti.

Panelėje išdėstyti klavišai ne tik gali perjunginėti kanalus, didinti arba mažinti garsą, bet ir atlikti daugeli distancinio funkcijų.

Po kairiu panelės dangteliu slepiasi 2xCI jungtys CAM moduliams ir kortelių skaitytuvas skirtas koduotiems kanalams žiūreti su kortele. Taip par čia randasi USB portas. Šis portas skirtas prijungti ne kompiuterį, o atvirkščiai – per jį galima pajungti flash atmintines, skaitmeninius aparatus, mp3 grotuvus ir netgi mobiliuosius telefonus.
Dėka USB jungties galima be kompiuterio atnaujinti tiunerio programinę įrangą, kopijuoti muziką ir nuotraukas į kietajį diską ir atvirkščiai.

Po tamsiu stiklu slepiasi fluorosencinis ekranas, kuris atvaizduoja rodomo kanalo pavadinimą, darbo rėžimą ir daugeli kitų. raiška ir spalva parinkti labai praktiškai. Informacija matoma esant stipriam apšvietimui, o naktį ekranas nekrenta į akis. Tiuneris Openbox CI-7200PVR puikiai pažysta rusiškas raides ir jų neišdarko.

Su tiuneriu taip pat gausite kabelį SCART-SCART, kuris atvaizduoja nepriekaištingą vaizdo kokybę TV ekrane. Jeigu visgi Jūsų televizorius nepalaiko SCART funkcijos, tuomet turėsite įsigyti SCARTx3RCA kabelį. Tiuneris Openbox CI-7200PVR per SCART jungtį transliuoja tiek RGB, tiek ir PbPrY (teks pakeisti per meniu). Atitinkami SCART išėjimo kontaktai Pb-7, Pr-15, Y-11.
Jeigu visdėlto nėra galimybės panaudoti SCART, tuomet galima apsiriboti kompozitiniu RCA išėjimu arba S-Video, per kuriuos tiuneris transliuoja maksimalias video kokybės galimybes.

Tiuneris taip pat palaiko kelias galimybes sujungimui su garso aparatūra. Papraščiausias variantas tai stereo pajungimas į televizorių per SCART, taip pat realizuota galimybė transliuoti garą atskiru išėjimu 2xRCA panaudojant “tulpes”, Tačiau jeigu visgi Jūs naudojetės namų kino sitema ir norite pajusti garso 5.1 efektus turėsite pasinaudoti specialiu kabeliu per S/PDIF jungtį.

Tiuneris Openbox CI-7200PVR turi šias komunikacines galimybes:

 • 2 x LNB įėjimas/išėjimas DVB-S tiunerių
 • Ethernet 100/10Mbit tinklo portą su TCP/IP ir Samba palaikymu
 • Jungtį RS-232 tiunerio aptarnavimui
 • 2 x SCART (TV ir VCR). Konektorius transliuojantis PbPrY signalą
 • Klasikinius 3 x RCA garso ir vaizdo išėjimus
 • Videošėjimas S-Video
 • Skaitmeninis garso išėjimas S/PDIF
 • Moduliatoriaus VČ išėjimas/įėjimas – ANT OUT/ ANT IN
 • Tumbleri 220v
 • USB-A Female jungtis
 • 2 x CI interfeisai ir kortelių skaitytuvas

tiunerio gale esanti RS-232 jungtis reikalinga tiunerio aptarnavimui, tačiau paprastų vartotojų nelabai naudojama. Paprastiems vartotojams kur kas įdomesnė turėtų būti Ethernet 100/10Nbit, per kurią galima atlikti daugybę dalykų: kopijuoti įrašus, muziką, nuotraukas, redaguoti kanalų sąrašą irdar daugeli kitų.

Openbox CI-7200PVR savyje turi du tiunerius, tai leidžia žiūrėjimo metu rašyti kitas laidas ar filmus. Pilnam šios funkcijos išnaudojimui reikėtų įsigyti dvigubą galvą ir atsivesti papildomą laidą į tiunerį.
Jeigu visgi naudositės viena galvute, tuomet reikėtų nustatyti parametrus (Loop Through) kurie parodyti nuotraukoje.

Distancinis pultas šiais laikais yra neišviangama dalis. Tiuneris Openbox CI-7200PVR turi puikų pultą, kuris pritaikytas prie rankos. Klavišai išdėstyti taip, kad būtų patogu naudotis. Tie kuri dažniau naudojame randasi viduryje. Apačioje išdėstyti klavišai skirti tiunerio aptarnavimui.

Dažniausiai buitinės technikos savininkai nekreipia dėmesio kas randasi po įrenginio gaubtu.
Po Openbox CI-7200PVR gaubtu galima pamatyti daugybės inžinierių galvose kilusių minčių, o korėjos meistrų sukurtą rezultatą.

Kaip ir kiti kokybiški gaminiai, tiuneris turi: maitinimo bloką, pagrindinę plokštę, indikatorių ir kortelių skaitytuvą. Išsamiau išdėstyti pagal srovės lygį ir funkcijas moduliai gerina techninius parametrus.
maitinimo blogas pagamintas pagal naujausias technologijas ir turi aušinimo sistemą, kuri palaiko tiunerio stabilumą esant srovei nuo 90 iki 250 voltų

Ant pagrindinės plokštės randasi ugninė Openbox CI-7200PVR širdis, pagaminta amerikiečių kompanijos˙ IBM – RISC procesorius IBM Power PC. Ji plaka 250 MHz,ko dėka per 1 sekundę suspėja atlikti milijonus vartotojo užklausų

Viduje dirbant greitam procesoriui ir šylant kietajam diskui griežtai draudžiama ant tiunerio ką nors dėti ar jį apkloti, kad nepakenkti aušinimui.

Kietieji diskai tiuneriuose Openbox CI-7200PVR naudojami video, nuotraukų ir muzikos įrašams. Naudoja kompiuterinį standartą IDE. Diskas tvirtinasi ant metalinių plokštelių, po kuriomis padėtos amortizacinės gumos, neleidžiančios nukrypti jo darbui.

Tiunerio nustatymai

Skaitmeninis tiuneris Openbox CI-7200PVR – tai sudėtingas įrenginys, tačiau paprastam vartotojui leidžiantis save visiškai išnaudoti. Netgi, jeigu jūs nesate sat specialistas, nesudėtingai galėsite paruošti savo tiunerį darbui.

Pirmą kartą įjungus tiunerį arba jį perkrovus į gamyklinius parametrus ekrane pasirodys menius su greitu nustatymu, kuris skirtas naujiems vartotojams. Galima šio meniu punkto atsisakyti nuspaudus EXIT and distancinio pulto.

Greitasis nustatymas prasideda kalbos pasirinkimu (dėja kol kas lietuvių kalbos šiame tiuneryje nėra) ir vėliau video išėjimu.

Tam, kad pereiti į sekantį greitojo meniu punktą arba grįžti atgal naudokite distancinio spalvotus klavišus (raudoną ir žalią), kurie randasi apačioje.

Sekantis etapas – tai antenos nustatymas ir kanalų paieška. Reikėtų nepamiršti, kad tiuneris turi du įėjimus, todėl galimos kelios konfigūracijos.
Papraščiausiu būdu gali į kambarį ateiti tik vienas kabelis, tuomet reikėtų nustatyti (Loop Through) parametrus tarp pirmo ir antro tiunerių, o patį kabelį pajungti prie 1 tiunerio. Be to meniu reikės nurodyti antrojo tiunerio parametrus – “Praėjimas”.

Nustačius parametrus “Praėjimas” nepajusite visų tiunerio galimybių, kadangi vienas tiuneris liks nepanaudotas. Pavyzdžiui Jūs ųrašus galėsite daryti tik to kanalo, kurį tuo metu žiūrite. Todėl būtų pageidautina, kad įsigytumėte dvigubą galvutę. Tokia konfigūracija leis žiūrėti ir rašyti skirtinguose kanaluose transliuojamas laidas.
Teisingiems parametrams suvesti ekrane matysite pagalbos meniu. Mūsų pavyzdyje matote pajungtus du nepriklausomus tiunerius. Tam panaudojome dvigubą (Twin) galvutę nustatytą į Eutelsat W4 (36E) palydovą.

Sekantis etapas, tai galvutės ir DISEqC (jeigu jis yra) nustatymai. Čia galima taip pat pasirinkti transpoderį parametrų patikrinimui. Teigiamu rezultatu galima laikyti, kai tiuneriuose 1 ir 2 atsiranda signalo kokybė ir prasideda vaizdo transliacija.

Dar kartą paspaudus ant geltono distancinio klavišo prasidės kanalų paieška, kuri gal greit įvykdoma

Kairėje perbėga rastų TV kanalų , o dešnėje radio kanalų sąrašas. Apačioje galima matyti kiek įvykdytas procesas, bei kokio palydovo koks transpoderis nuskenuotas.

Daugeliui nepatyrusiu sat vartotojų Greitojo suinstaliavimo meniu padės greitai suinstaliuoti tiunerį, be didesnio vargo nustatyti meniu kalbą, susirasti kanalus ir paruošti tiunerį žiūrėjimui.

Tiunerio nustatymas patyrusiems vartotojams vykdomas per #5 pagrindinio meniu punktą, kuris vadinasi labai paprastai – “Nustatymo meniu”.

Visus šiame punkte daromus darbus galima išskirti į šiuos etapus::

 • Kiekvieno tiunerio nustatymas atskirai kaip dviejų tiunerių (meniu “2 Antenos Nustatymai”).
 • Pozicijos nustatymai USALS rėžimui (meniu “4 Variklio nustatymas”)
 • Automatinė kanalų paieška automatiškai per visus palydovus arba per nustatytus (meniu “3 Kanalų paieška”)

Nustatime tiunerį šiai konfigūracijai:

Parodyta konfigūracija leis palengvinti rusų kalbos nustatymus rusiškiems kanalams. Tuo pačiu kiti kanalai nepraras savo algoritmo ir nebus išdarkyti

Pirmuoju etapu reikia butinai nurodyti rėžimą “Du tiuneriai” (MENU>>Nustatymo meniu>>antenos nustatymai). Po to renkamės punktą “1 tiunerio nustatymai”, kur nurodome mūsų žiūrima palydovą ir galvutės parametrus, bei DISEqC 1.0 portus. .

Kiekvienam žiūrimam palydovui būtina nustatyti savo numerį (Antenos numerį). Šiame meniu nereikia sekti signalo kokybės, kadangi jūsų pasukimo sistema dar nenustatyta. Kaip pavyzdys buvo pasirinkti palydovai: 36E, 19E, 13E, 5E, 4W, 15W ? 30W.
Dabar išeiname į pagrindinį meniu ir spaudžiame “2 tiunerio nustatymai”. Čia reikėtų pasirinkti tik vieną palydovą ( mūsų atveju – Eutelsat W4) ir tai galime skaityti pirmojo etapo užbaigimu.

Sekantis etapas, tai pasukimo mechanizmo nustatymas. Tam įeisime į punktą “Variklio nustatymas” ir išsirinksime 1 tiunerį. Mūsų atveju variklis pajungtas prie 1 tiunerio, tačiau galima nustatymus užstatyti ir ant 2 tiuneriu ir netgi ant abiejų vienu metu.
Naudojant USALS sistemą, meniu “variklio nustatymai”, reikia suvesti vietovės parametrus, bei suvesti “variklio tipą”. Mūsų atveju reikia nustatyti ir DISEqC 1.3 (USALS) portą visiems palydovams išskyrus 36E (Eutelsat W4). Laukti signalo ant kiekvieno palydovo mums nėra būtinybės, kadangi USALS sistema pati atsuks anteną į reikiamą palydovą.

Jeiju naudosime klasikinį opozicionierių panašų kaip Strong V50, prireiks šiek tiek daugiau laiko nustatymams. Būtina pasirinkti “variklio tipą” – “DISEqC 1.2″ ir sukinėti anteną tam, kad pasigauti gerą signalą, Užtvirtinti pozicija paspausite “Vykdyti”.

Ši operacija bus reikalinga kiekvienam palydovui. Reikėtų pastebėti, kad kai kurie palydovai ar atskiri transpoderiai gali būti neprieinami mums. Prieš pradedant paiešką, reikėtų įsitikinti kad palydove esantis transpoderis tikrai yra pasiekiamas mūsų regionui.

Paskutinis tiunerio nustatymo etapas yra kanalų paieška. Galime nustatyti, kad paieška būtų vykdoma visuose palydovuose, tuomet gali būti nedidelė pauzė, kol variklis atsisuks į reikiamą palydovą. Kol tiuneris Openbox 7200 praskenuos visus palydovus galime atsipūtimui pasiruošti kavos puodelį.

Tačiau jeigu nesinori vėliau kapstytis tarp tūkstančių kanalų, galima paiešką atlikti tik tarp tam tikrų transpoderių. Tačiau ir čia reikės palaukti kol antena persisuks nuo vieno palydovo į kitą.

ŽIŪRIME PALYDOVINĘ TELEVIZIJĄ

Dabar jau turime nuskenuotus kanalus ir tiuneris paruoštas darbui. Tam, kad išsirinktume patinkančius kanalus, galima paspausti OK ir atsiras kanalų sąrašas. INFO klavišo paspaudimas dešnėje pusėje pateiks nedidelį langą su kanalo informacija (palydovas, dažnis, transpoderis ir t.t.).
Saraše pateikti kanalai iš visų palydovų. Tam, kad kanali būtų tik iš virno palydovo reikia paspausti SAT ir kairėje pasirodys palydovų sąrašas. Dabar ant pasirinkto palydovo reikia paspausti ok ir kanalų sąrašas bus tik iš šio palydovo.

Tiuneryje yra didžiulė galimybė redaguoti kanalus. Galima suredaguoti pagal koduotes, pagal palydovus ir pagal kitus parametrus.

Kanalų sąrašą galima įrašyti ir į Flash atmintį ir į kietąjį diską. Į Flash-atmintinę galima įrašyti iki 5000 kanalų (3500 TV ir 1500 radio). Tačiau jei to nepakanka galima eiti į MENU>>kanalų redagavimas>>kanalų saugijimas>> ir pasirinkti kietojo disko rėžimą. Nesvarbu kur rašysite kanalus, vis tiek ir po kelių dienų išjungto tiuneriu, atmintyje liks visi kanalai.

Labai gerai reliazuota tiuneryje “favoritų” galimybė. Kas nežno, tai pasakysime, kad ši funkcija reikalinga susidėlioti patinkamus kanalus į atitinkamas kategorijas.Kiekvienas žmogus gali pasidaryti savo sarašą.
Kanalų saršą galima tvarkyti per tiuneryje esančia kanalų redagavimo programą arba per kompiuterio PVRManager redaktorių. Šis kanalš redagavimo principas ganėtinai paprastas ir nereikalauja didelės išmonės.

Tiuneris Openbox CI-7200PVR laidžia žiūrimą kanalą tiesiog čia pat įtraukti į favoritus. Tam tereikia paspausti OPT>>Mėgstami>> ir ekrane pasirodys mėgstamų kanalų sarašas. Dabar beliko išsirinkti poziciją ir paspausti OK.

Kitų tiunerių savininkai dažnai pasigenda galimybės daugiau kanalų suvesti į favoritus, kadangi dažniausiai sąrašas apsiriboja 8 grupėmis. Tiuneryje Openbox CI-7200PVR ši galimybė apribota šimtu.

Labai svarbus kiekvieno tiunerio parametras yra informacija apie kanalą. Paspaudus INFO galima pamatyti kanalo numerį ir jo pavadinimą, dabartinę ir ateinančia programą su laiko pradžia ir pabaiga ir dar daug kitų dalykų.

Pakartotinis klavišo INFO paspaudimas į ekraną išves dar daugiau informacijos apie programą. Čia pateikiama informacija apie tai kas yra filmo režisierius, kokie aktoriai filmavosi, kokių metų gamybos ir pan. Paspaudus klavišus V-/V+ (Į kairę/Į dešnę) galima pamatyti sekančia laidą ar filmą su polnu aprašymu.

Apie visa tai ką rašėme, tai yra tik mažytė dalis ką galima sužinoti pasinaudojus paslauga EPG (TV gidas), kurį turi Openbox CI-7200PVR tiuneris.
Kad patekti į TV gidą, reikia paspausti ant distancinio pulto klavišą EPG. Čia galima susipažinti su artimiausiomis laidomis, o paspaudus klavišą INFO – pamatysite konkretesnę informaciją. Paprastu įrašymo klavišo paspaudimu galima nustatyti įrašymo laikmatį (R) arba įsijungimo laiką (T).
Kartais transliuojamos laidos laikas gali nesutapti su realiu laiku, kadangi programa būna suplanuota savaitei į priekį. Todėl tam, kad būtų pilnavertiškai įrašytas filmas ar laida, galima nustatyti apytikslio laiko parametrą. Apytikslio laiko laiką galima suveti iki 10 minučių (MENU>>Parametrai>>EPG nustatymai) ir tuomet jau būsite garantuoti, kad filmo įraše nedings pirmosios filmo minutės.

TV gido rėžimu galima pasirinkti kito kanalo EPG informacijos peržiūrai. Tiunerio dėka galima užstatyti, kad EPG atsinaujintų. Galima nustatyti, kad skenavimas programos vyktų naktį ir informaciją įrašytų į kietąjį diską. Šio parametro dėka, netgi kai abu tiuneriai užsimti filmų rašynu, galite peržiūrėti programą ir užstatyti naują rašymą.

Be viso to puikiai veikia rėžimas “Tinklelis”ir “Dabartinis/Sekantis” peržiūrint TV gidą.

Visi parametrai turi daugybę nustatymų, todėl kiekvienas vartotojas gali pasirinkti pagal save.

Tiuneryje daygybė naudingų funkcijų, kurios suteiks vartotojui daug komforto. Viena iš funkcijų paskutinių kanalų sąrašas. Parodo 10 paskutinių žiūrėtų kanalų.

Šiam sąrašui pamatyti reikia paspausti “*” (žvaigždutę) ant distancinio pulto, išsirinkti kanalą ir paspausti OK.

ĮRAŠYMO FUNKCIJA (PVR)

Kietojo disko, esančio tiuneryje, dėka ir pasinaudojus “PVR” funkcija galima įrašyti laidas ir filmus, o vėlaiu juos peržiūrėti. .
Gali daugeliui vartotojų pasirodyti, kad ši funkcija per daug sudėtinga ir neįveikiama. Tačiau tiuneris Openbox taip sukurtas, kad nereikalaus ypatingų žinių pasinaudoti šia paslauga.

Pradžiai pakanka paspausti vieną klavišą ant distancinio pulto ir ekrane pasirodys mažas langelis, kuris po 5 sekundžių pasislėps. Šia funkcija patogu naudotis, jeigu tik norite pasidaryti laidos įrašą.

Kas nori naugiau galimybių – prašome. Atsidarius mažam langeliui ekrane pasirenkame funkciją “Pradėti įrašą”, kuri nustatyta rėžime “Nuo pradžių”. Tai reiškia, kad esant funkcijoms Time-Shift ir EPG filmas ar laida bus rašomi nuo pradžių.
Galima funkcija “Nuo pradžių” pasikeisti į “Dabar” ir laida bus įrašoma realiu laiku. Taip pat yra galimybė koreguoti laiką ir video kokybę. Suteikta galimybė rašytis koduotus filmus, o vėlaiu juos peržiūrėti be originalios kortelės.
Iškodavimo funkcijomis galima pasinaudoti MENU>>Sistemos Nustatymai>>CI-Interfeisas>>”Multidekodavimas”.

Jeigu pasinaudoti visomis tiunerio funkcijomis, tai galima du kanalus rašyti ir tuo pačiu 2 kanalus žiūrėti (vienas PIP formatu). 4 kanalų vienu metu žiūrėjimas ir redagavimas, tai neeilinio tiunerio galimybė.

Tačiau retkarčiais vienu metu dviejų kanalų rašymas sukelia šiokių tokių nesklandumų. Iš tikrųjų galima įrašinėti net tris kanalus, tačiau vienas iį jų bus Time-Shift rėžime. T.y. pabaigus rašyti vienam kanalui paprastu rėžimu, galima paspausti rašymo klavišą, pasirinkti rėžimą “Iš pradžių”. Viką įvykdžius kietajame diske bus 3 filmai, kurie vienu metu ėjo per skirtingus kanalus.

Pats rėžimas Time-Shift gali būti tiek automatinis, tiek ir rankinis. Automatinis rėžimas taip sukonfigūruotas, kad perjungus bet kurį kanalą iš kart prasideda rašymas. Ši funkcija patogi tuo, kad vėliau galima atsisukti atgal nepamatytą rezultatą ir peržiūrėti iš pradžių. Pilnai užsipildžiusi funkcija Time-Shift pradeda trinti senus duomenis. Time-Shift buferio talpa 4Gb (120 min), tačiau galima keisti nuo 1 iki 8Gb.

Dirbant paprastu rėžimu Time-Shift galima padaryti persukimą << / >> ir +10% / -10%. Taip pat naudojami klavišai <<– / –>> peršokimui. Kad ši funkcija suveiktų reikia paspausti klavišą OPT ir nustatyti peršokimo periodą pirmyn arba atgal (nuo 30 sek. iki 10 min.).
Panaudojus bet kokius peršokimo rėžimus ekrane pasirodo skalė, kuri vėliau išnyksta. Skalės apačioje matosi rašymo laiko pradžia, o kairėje vis didėjanti skalė rodo, kad vyksta rašymas. Centre matosi kiek laiko praėjo nuo rašymo pradžios. be visa ko taip pat funkcijos Time-Shift dėka, galima “atsukti” laiką atgal ir paspausti rašymo mygtuką. Tokiu būdu prasidės rašymas nuo pasirinkto momento.

Jeigu kas nors rašosi, reiškia kažkur ir dedasi. O tam, kur sudėti priklauso nuo pačio tiunerio savininko.
Visą sąrašą įrašytos medžiagos tiuneryje Openbox CI-7200PVR galima pamatyti paspaudus klavišą RECORDING ant distancinio pulto. Pats sąrašas sudėliotas patogiai, kad būtų galima kuo geriau ir greičiau pasiekti norimą failą.

Pagal gamyklinius parametrus įrašyta medžiaga dedasi pagal rašymo laiką (patys seniausi įrašai viršuje). Įrašo pavadinimas sutampa su tuo metu daryto įrašo programa. Įrašas, kuris jau peržiūrėtas pasižymi “V” simboliu, o kuoduoti įrašai “$” simboliu.
Koduotu programų rašymas turi didžiulį pliusą. Jūs galite įsirašyti filma neturėdami kortelės. Vėliau, kai kortelę gaunate ją įkišate į skaitytuvą ir filmas atsikoduoja. Galite filmą žiūrėti be kortelės. Įsirašę koduota filmą jo negalėsite persiūsti į kompiuterį, kol jo neiškoduosite..
Kad pakeisti koduota įrašą į prieinamą, reikia paųymeti jį ir paspausti geltoną distancinio pulto klavišą.

Į ekraną bus išmestas patvirtinimas apie veiksmą, po kurio įrašas pasižymės raudonu tašku. Dabar išjungus tiunerį į budėjimo rėžimą prasidės iškodavimas, ko pasekoje vaizdą bus galima ne tik žiūrėti be jokiu kortelių, bet ir perrašyti į kompiuterį per PVRManager.
Perkodavimo laikas gali užtrukti, tačiau jis vyksta 4 kartus greičiau nei rodomas realus vaizdas. T.y. jei įrašas trunka 1 val, tei iškodavimui pakaks 15 min.

Patogus yra ir automatinis disko valdymas. Įrašus galima redaguoti uždedant jiems “P” tipą (pastovus), kurie yra įdomesni ir “E” (laikini) tipą, kurie yra skirti vienam peržiūrėjimui. Dabar užsipildžius kietajam diskui, automatiškai trinsis patys seniausi įrašai su “E” tipu.

Daugeliui vartotojų patiks funkcija “Tęsti vaizdą”, kurią esant norui galima nutraukti (MENU>>Parametrai>>PVR nustatymai). Taip bus nesunku surasti tą vietą, kurioje pasibaigė rašymas ir pratęsti jį.

Įraše išlieka praktiškai visa EPG informacija (TV gidas), kurią teikia provaideris. Prie jos galime pereiti tiesiog paspaudus INFO klavišą įrašo sąraše.

Vienas įrašas gali turėti keletą filmų ar laidų. Tokiu būdu pamatyti kitų įrašų informaciją tereikia paspausti pakartotinai klavišą INFO.

Daugeliui vartotojų patiks “Žymėjimo” funkcija, kuri bus reikalinga įrašui pažymėti ar atskirų fragmentų paieškai.

Kad užstatyti “Žymėjimą” būtina įrašo metu užstatyti “Žymeklio nustatymai”, kuris randasi virš SAT klavišo. Jeigu įraše yra keli “Žymekliai”, tai per juos šokinėti patogu spaudžiant SAT klavišą. Geltono distancinio pulto klavišo paspaudimas perves prie “Žymeklių meniu”, kur galima patogiu būdu išsirinkti reikiamą fragmentą arba atlikti kitus nustatymus.

Tiuneris Openbox CI-7200PVR turi labai galingą įrašymo programą, kuri gali atlikti daugybę funkcijų, kaip reklamos iškirpimą iš filmo, įrašų suklijavimą ir pan. Net jei anksčiau nesate dirbę su redagavimo programomis, ši bus lengvai suprantama ir valdoma.

Kad įeiti į redaktorių, reikia paspausti raudoną pulto klavišą. Po to spaudyti tą patį klavišą ir rinktis reikiamą funkciją. Tebūnie tai “Kirpimas”. Po to išsirenkame reikiamą įrašą ir spaudžiame ??.

Dabar ekrane pasirodo laiko skalė, kurios dėka galime stumdyti į abi puses panaudojant praktiškai visą arsenalą įrankių. Reklamos pradžioje reikėtų paspausti raudoną klavišą, po to pratemti per visą jos laiką ir vėl paspausti raudoną klavišą. Kirpimui patvirtinti reikia dar kartelį paspausti raudoną klavišą.
Dabar sekančios peržiūros metu bus galima užmiršti apie reklamą.

DARBAS SU JPEG IR MP3 FAILAIS

Failus JPEG ir MP3 patogu rašyti per PVRManager, bet galima ir per USB portą, kuris yra priekinėje tiunerio panelėje. Taip pat galima sukurti ir failų, kurie randasi tinkle, nuorodas.

Įėjus į MP3 grotuvą reikia pasirinkti vietą iš kurios vietos groti. Tai gali būti kietasi diskas, tinkle esanti byla ar į USB įkišta atmintinė.

Toliau belieka įeiti į katalogą ir pasirinkti dainas, o vaizdas ekrane bus paskutinio žiūrėto kanalo. Dainų persukimui reikės panaudoti <> ir <<–/–>> klavišus. Taip pat galimos atsitiktinių dainų ir grojimas ratu funkcijos. Tiuneris parodo neiškraipytus pavadinimus ir rusiškų dainų.

Taip pat galioja paprastos funkcijos tokios kaip failų kopijavimas, perkėlimas, trynimas. Tiunerio Openbox CI-7200PVR savininkas gali tiesiog sėdėdamas prieš televizoriaus ekraną valdyti MP3 failus be kompiuterio.

Nuotraukų peržiūrėjimas JPEG panašiai veikia kaip MP3 grotuvas. Yra visos failų valdymo funkcijos.

Gryžus iš kelionės galima lengvai sujungti tiunerį su fotoaparatu ir perrašyti nuotraukas į kietjį diską ir gėrėtis savo žygiais. Peržiūrą galima redaguoti įvairis būdais ir efektais. Nuotraukų peržiūrėjimo metu yra galimybė pasilikti PIP (vaizdas vaizde) funkciją.

Kiekvienas Openbox CI-7200PVR savininkas pasakys, kad šis tiuneris ne šiaip sau PVR aparatas, o ištisas pramogų centras, kurio dėka galėsime ne tik žiūrėti palydovinę televiziją, bet ir stebėti nuotraukas, bei klausytis muziką.
Openbox CI-7200PVR – tai maksimaliai savo savininkui suteikiantis galimybių tiuneris.

Vienas komentaras
Palikite komentarą »

 1. Openbox 7200
  Kur Vilniuje galima nusipirkti si tiuneri? Kokia kaina?
  Ar galite atsiusti el.pastu .pdf faila su techniniais duomenimis?
  Iki