TESTAS. Selteka TF-401

balandžio 23, 2009 | Autorius: admin | Rubrika: Naujienos

Pirmas žvilgsnis.

Maloni, nedidelė ir nesunki dėžutė. Greičiau primena ne imtuvo, o mobilaus telefono įpakavimą. Atidarius dėžutę taip pat rasime tik reikalingiausius dalykus: garantinis talonas, naudojimosi instrukcija, distancinis pultas, elementai, scart kabelis ir pats imtuvas.
Imtuvas tikrai atrodo įspūdingai ir šiuolaikiškai. Jo mažas dydis negadins Jūsų namų interjero ir išliks nepastebimas. Imtuvo svoris siekia vos 700 gramų. Vizualiai matosi daug aušinimo angų, tai turėtų užtikrinti gerą imtuvo aušinimą. Galinėje imtuvo galyje minimalus skaičius jungčių: ANT IN, ANT OUT, SCART VCR, SCART TV.
Distancinis pultas padarytas pagal imtuvo dizainą. Pagrindiniai klavišai išdėstyti patogiausiuose vietose.

Pridėta instrukcija patogi ir suprantama. Matosi, kad versta ne su elektroniniu žodynu, o rašyta iš eilės pesitelkiant į pagalbą patį imtuvą. Nuotraukos instrukcijoje darytos Lietuvoje testuojant su lietuviškais kanalais. Naudotojo instrukciją rekomenduojama perskaityti visiems, kadangi galima rasti naudingų funkcijų, kurių per meniu taip greitai neaptiksime.

Testavimas.

Kaip visuomet testavimams imame dažniausiai Lietuvoje pasitaikančią anteną – „Lenkiškas akėčias“. Tokiu būdu galime pasakyti žiūrovams ar jų turima antena tiks šiam imtuvui ar reikės ieškoti specialios DVB-T antenos.
Įjungus imtuvą į elektros maitinimo šaltinį pirmiausia priekiniame meniu užsidega geltona lemputė. Deja gamintojas instrukcijoje parašė tik dvi spalvas, kurios galimos priekiniame panelyje: žalia arba raudona. Reikėjo į instrukciją įtraukti ir geltoną spalvą, kuri reiškia, jog imtuvas kraunasi.
Įjungus imtuvą pasigedau rankinės instaliavimo funkcijos arba pasirinkimo, kurio dėka būtų galima nuskenuoti tik laisvus kanalus. Imtuvas yra be kortelių skaitytuvo, tad nėra jokių galimybių matyti koduotus kanalus. Patogiau būtų, jeigu koduotų kanalų imtuvas iš vis nerinktų.

Kanalų skenavimas vyksta ganėtinai greitai. Per tą laiką nespėjau nei arbatos užsikaisti.

Kai buvo nuskenuoti visi kanalai knietėjo apžiūrėti imtuvo meniu. Jis paprastas. Išdėstytas suprantamai. Tiesa, kartais vieni klavišai viename meniu atlieka vienokę funkciją, o kitame kitokią. Kaip pavyzdys, tai EXIT klavišas. Niekada nemaniau, kad galima jį panaudoti BACK funkcijai, kad peržiūrėti anksčiau žiūrėtą kanalą. Tačiau prie to priprantama.

Informacinio lango ir kanalų sąrašo išdėstymas patogus ir lengvai valdomas.

Neapsirikite ant distancinio pilto esančio INFO klavišo funkcija. Jis jums pateiks tik būtiniausią informaciją. Tačiau instaliuotojams kur kas svarbesnė informacija slypi po mėlynu klavišu:

Maloniai nustebino signalo lygio indikatorius. Jis kažkiek primena Openbox imtuvą. Vaizdas „plytomis“ pabyra, kai nukrenta lygis žemiau 20 dB. Esant 20 dB galima dar drąsiai žiūrėti. Tiesa staigūs judesiai kažkiek tai pabyra, bet vis geriau nei nieko.
Taip pat netvėriau nuostaba radęs tokią funkciją, kaip kiekvieno atskiro kanalo garso valdymas. Sakykime vieni televizijos kanalai transliuojami garsiau, kiti tyliau. Juos kiekviena atskirai galima susireguliuoti pagal save. Gaila nėra papildomo funkcijos, kurio dėka automatiškai garsas būtų pritildomas per reklamas ir melodramų metu ir padidėtų automatiškai žiūrint sporto rungtynes arba filmą.

Išvados.

Šiuo metu Lietuvoje DVB-T skirtingų imtuvų modelių galime suskaičiuoti virš 20. Tarp tokio didelio skaičiaus mėtosi ne tik eiliniai žiūrovai, bet ir montuotojai. Seltekos imtuvas TF-401 pritaikytas biudžetiniai klasei. Tačiau tuo pačiu metu jis pagal savo funkcijas gali rungtis ir su vidutinės DVB-T klasės imtuvais.
Selteka TF-401 yra pigus ir turintis paprastą valdymo meniu imtuvas. Jo fiziniai ir techniniai parametrai visiškai priimtini šiuolaikiniam gyvenimui. Imtuvas derės ir prabangiuose namuose ir kaimo sodyboje.

Imtuvo kaina: apie 220 Lt

Žymės: , ,

Komentuok per Facebook:

21 komentarai
Palikite komentarą »

 1. Pataisykit “Imtuvas yra be kortelių skaitytuvo, tad nėra jokių galimybių matyti LAISVUS”. Bo atbaidysit potencialius klientus – kortelių skaitytuvo nėr, laisvų kanalų žiūrėt negalima…..

 2. gal tu neskiri koduotu nuo laisvu kanalu-galva persisviesk
  .

 3. mink sieksniais i china – gausi ko tik nori.

 4. eikit jus klaunai,svaigalai, visi kiek dar jus mazai apie ta televizija visi zinot ! kai su televizija dirbsit 15 metu galbut tada gerai zinosit kas yra sudas okas yra normalus daiktas o i china ner ko irkluoti jau visa lietuva pasidare chinos prekybos centras ir pilnai jau cia privezta to fuflo kinietisko ir kiek jau lietuviai to meslo ispiorko ir dar ispirks nieko nesuprasdami o ypac dabar kai daugumai kisenes svilpauja vejai!!!

 5. Kokia dar vidutine klase???? Kokia kokybe? Jus ka testavote?
  Paziurekite is kokis kokybes plasmases padarytas…pultas kaikurie mygtukai vos prilietus suveikia o kitus spausti kelis kartus reikia kad suveiktu. Procesorius silpnesnio tikriausiai jau nebera vos kvepuoja paspaudi mygtuka ir galvoji ar nesuveike spausti dar akrta ar imtuvas “masto”. Visokiu “stebuklu” per “rankas perejo” pradedant kinietiskais baigiant kiek padoresiais taciau deje tokio ssss…. kaip Selteka dar paieskoti reikia. As ne pries lietuviskus gaminius. Butu saunu kad lietuviskas imtuvas butu kaip imtuvas taciau kaip vizsada lietuvoje svarbu kad tik pigiai daugiau viskas trecioje ar desimtoje vietoje.
  Montuotojas

 6. Norėčiau paprašyti Jūsų pagelbos. Jau seniai žiūriu palydovinę televiziją per tris palydovus: hodbyrdą, sirijų ir Astrą, tačiau yra viena problema – po to, kai įjungiu Astrą, nematau per likusius du palydovus, kolneperjungiu imtuvo išnaujo. Negaliu pasidaryti vieno kanalų sąrašo, nes jei patenka nors vienas kanalas iš Astros, tai nematau kitų kanalų… Kviiečiausi net tris meistrus, tačiau nei vienas iš jų nesureguliavo, nors dar ir kažkokį ten konverterį, ar kaip jis ten vadinasi, papildomai už penkiasdešimt litų nupirkau, kuris dar ir dabar pas mane mėtosi…Esu jau gerokai sena (80m.), irbijau būti be reikalo išnaudojama, todel prašau jūsų patarti, ar yra kokia nors galimybė sureguliuoti , ar tik veltui švastau pinigus… gyvenu trečiame aukšte šiaurės pusėje, penkiaaukščiame name. Lėkštė ant stogo virš mano buto…Naudojuosi korejietišku imtuvu “Fischer F-303FTA “. Kiek žinau visi kabeliai ir kažkas ten daugiau, atitinka dabartinius reikalavimus… Būsiu labai dėkinga, jei nurodytumėte kur kreiptis, kad neišleisčiau vėl be reikalo pinigų… Tiesa, gyvenu Panevėžyje.

 7. pirkom mes si imtuva, viskas gerai, bet matome tik BBC ir TV Polonia, o kur lietuviski kanalai aii raso uzkoduotas kanalas

 8. Imtuvas atrodo neblogas , kanalai valdomi lengvai.Tik didelė bėda su distanciniu pulteliu.Jis toks ”pigus” , o ir veikia labai blogai(net pakeitus elementus).Labai įdomu kada gamintojas šį visai neblogą prietaisą aprūpins atitinkamo lygio distanciniu pulteliu???!!!!

 9. Palyginus su kitais imtuvais(isbandes gal 90% esanciu lietuvoje) ,kaip uz tokius pinigus FTA imtuvas neblogas,na aisku isskyrus pulteli….visiska tragedija naujas,nekalbu kaip jis veiks po poros metu….

 10. Sis Seltekos priedelis yra visiskas niekalas. Jau po 4 men. nuo pirkimo prasidejo bedos: maitinimas is tinklo neisijungia, i pultelio komandas nereaguoja. Garantiniame sutvarke, pareiske, jog viskas,atseit, dirbo gerai. Pasidziaugiau 3 savaites ir vel: tai signalo nera/kanalas koduotas (itariu antenos iejimo modulio broka), tai SCART jungtis durniuoja (SCART kabeliu i TV patenka iskraipytas signalas). Zodziu, dziaugsmo nebeturiu – 300 Lt uz nekokybiska produkta, mano galva, yra daugoka. Isvada: jei neturit kur deti pinigu ir norit vargo ziurint lietuviskas TV programas bei tureti prastesnes nei kinieciu kokybes surinkta tiuneri – pirkit tik SELTEKOS produkta TF-401 !!! Sekmes!!!

 11. Sveiki, norėčiau parašyti truputį tiesos apie seltekos tiunerį. Tiuneris iš tikrujų yra geras, tai galiu pasakyti, nes gyvenu sudėtingo TV signalo priėmimo zonoje. Artimiausias siustuvas apie 90 km. Esu bandęs įvairius tiunerius norėdamas išspręsti signalo trūkumo problemą ir gal iš 6 išbandytų modelių, jautriausias buvo seltekos, taip pat labai stabiliai dirba esant trukdžiams, jei nutrūksta signalas tiuneris praktiškai “nepakimba”, kaip būna su kitais. Keli tiuneriai neišjungiamai dirba jau beveik metus, tereikėjo tik programą atnaujinti. Tiems kurie gyvena toliau nuo TV retransliatorių, tikrai rekomenduoju, o išvaizda tai skonio reikalas, nors pultelis galėtų būti kokybiškesnis. Pultelio mygtukai užstringa tik kol jis naujas, veliau dirba gerai. Sėkmės!

 12. Piliečiai per ka jus ta programine įranga saltekai atnaujinat jei nei rs232 nei lan nei usb nera ,tai ka per eteri atnaujina.fignia kažkokia. GS8310 programine kai atnaujinau tai bėdos baigėsi o saltekai kažkas ne taip. signals 70-80 prc o dažnai striginėja,kur šuo pakastas .jei yra kažkaip persiuti salteka401 tai gal kas parasykit gosass@gmail.com ar tieiai i foruma gal kaip nors išsigelbėsim

 13. Turiu šį tiunerį, pirkau kažkur prieš metus. Jis be proto kaista ir karštas būna net kai išjungtas. Silpnas garso išėjimo lygis, TV reikia garsinti vos ne ant max, tai tada pradeda girdėtis visokie ūžesiai (…) Pultelis veikia tik kai tiesiai nukreiptas į tiuneriuką. Va taip.

 14. Pakaisti mėgsta šitas aparatas ir iš lempos pameta signalą,vaizdas kvadračiukais pabirti mėgsta,nors per kitą priedėlį viskas tvarkoje.

 15. Seltekos produkta TF-401 prijungiau prie kineskopinio televizoriaus. Rodo puikiai. Dėl kaitimo aš jį truputį pakėliau, taip jis gauna daugiau ventiliacijos ir iš apačios. Kai ištryniau koduotus kanalus tai ir persijungia kanalai pakankamai greit. Man jis pakankamai geras.

 16. Idomiai su tuo TF-401, nusipirkom pries tris dienas. Rode visai graziai, signalo stiprumas 97%. Beje kai pirkom pasake, kad jau programine jame naujausia suleista. Siandien nusprendiziau patikrinti ar veiks pas mama namuose. Atjungiau, nusiveziau prijungiau, ir… Nebeveikia… Hmm.. pagalvojau, gal cia kazkas netaip ar gal ka netaip sujungiau, bet nei distancinis valdymas veikia, nei ant pacio imtuvo dega raudona lempute.. Pastoviai dega geltona ir i jokius distancinio paspaudimus nereaguoja. Parsinesiau atgal namo – visvien neveikia. Nusprendziau nuvaziuoti atsiimti pinigus, bet arduotuve kurioje pirkau nedirba siandien ir sausio 2d. dar nedirbs t.p. Tai va.. laimingu naujuju! :)

 17. Istorija seka toliau :)
  Siandien nuveziau TF-401 i parduotuve kurioje ji pirkau. Tikejausi sugedusi gamini pakeisti nauju, arba atsiimti pinigus, kaip tai numato:

  Remiantis Valstybine vartotoju teisiu apsaugos tarnyba yra numatyta jog:

  * Įsigijus netinkamos kokybės prekę vartotojas turi teisę savo pasirinkimu iš pardavėjo reikalauti netinkamos kokybės prekę pakeisti tinkamos kokybes preke arba atitinkamai sumažinti prekės kainą, per protingą terminą neatlygintinai pašalinti daikto trūkumus ar atlyginti vartotojo išlaidas prekės trūkumams pašalinti, jeigu to neatliko pardavėjas. Vartotojas taip pat turi teisę vienašališkai nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį ir pareikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus.
  * Pirkėjas per 14 dienų nuo daikto pardavimo jam dienos, turėdamas įrodymus, kad daiktą pirko iš to pardavėjo, turi teisę pareikalauti pakeisti nusipirktą daiktą analogišku, kitos formos, dydžio, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktu.
  Jei pardavėjas neturi pakeitimui tinkamos prekės, pirkėjas per 14 dienų turi teisę grąžinti prekę pardavėjui ir atgauti už ją sumokėtus pinigus.

  Taciau parduotuveje darbuotojai nesutiko sugedusio irenginio pakeisti kitu, t.p. nesutiko grazinti pinigu.. Mums nesutinkant jie irengini prieme remontui teigdami, kad per dvi savaites irengini privalo apziureti gamintojas ir tik tada bus aisku ar preke pakeis nauja ar taisys…

  Parasiau laiska ir Seltekai.. :) Jie t.p. nesuinteresuoti, kad ju klientai butu patenkinti. Stai ju atsakymas:

  Laba diena,
  Visais gražinimo klausimais privalote kreiptis tik į tą parduotuvę, kurioje pirkote prietaisą.
  Su savimi privalote turėti visus pirkimo dokumentus.
  Mes iš savo pusės galime tik priimti jį garantiniam remontui ir per 10 dienų suremontuoti jį.
  Jeigu per tą laikotarpį nustatoma, kad imtuvas nesuremontuojamas, pakeičiame nauju.
  Mūsų garantinio remonto atstovai UAB „TURENA“, Baršausko g. 65.

  Pagarbiai,
  Česlovas Marcinkus
  pardavimų specialistas
  UAB SELTEKA

  Kitais zodziais – “gero keleleio” :) :(

 18. Augustinui: Tamsta rašei:
  „…Rode visai graziai, signalo stiprumas 97%. nusprendiziau patikrinti ar veiks pas mama namuose. ir… Nebeveikia… nei distancinis valdymas veikia, nei ant pacio imtuvo dega raudona lempute.. Pastoviai dega geltona“

  Tuo tarpu, apžvalgoje (žr. viršuje) rašoma: „Įjungus imtuvą į elektros maitinimo šaltinį pirmiausia priekiniame meniu užsidega geltona lemputė. , kuri reiškia, jog imtuvas kraunasi.“
  Taigi, reikėjo palaukti…

  Žinoma, gali būti, kad pas Tamstos mamą antena buvo kitokia, nei pas Tamstą (su stiprintuvu. ar atvirkščiai, be stiprintuvo) – čia ir galėjo būti neveikimo priežastis.

  Puiku, kad pacitavote visokius teisės aktus ir gamintojo atsakymus, tačiau gal pradžioj reikėjo priedėlio aprašymą ir čia esančią apžvalgą įdėmiau paskaitinėti..?

 19. Praėjus 3 mėnesiams po pirkimo prasidėjo tokios pat bėdos kaip Augustinui. Įjungus priedėlį į tinklą dega geltona lemputė, po kiek laiko užsidega žalia, vėliau vėl geltona, vėl žalia ir t.t. Retsykiais ekrane nušvinta užrašas Selteka – ir viskas. Į nuotolinio valdymo pultelį nereaguoja.

 20. Na satelka jau tokia sau antireklama pasidare kad jiems uzteks ilgam, kas naudojosi ju priedeliais daugelis tik spjaudosi ir gailisi kad pirko.

 21. Sveiki,
  Pastateme nesenai Selteka i kaima. Pirma problema- kad Tauro televizoriaus ir Seltekos pultu komandos sutampa – tai yra vienas kitam trukdo. (Kazkas nesilaiko standartu TV ir prideliai skiritngos klases- taigi ju pultu signalai neturetu sutapti).
  Antra problema – dingsta antenos RF signalas (raso nera signalo) – perjungus antena tiesiai i TV – viskas OK. (signalas yra) – taigi teko visai atjungti ta priedeli .
  Trecia problema- kaime visi isjungineja is rozetes – tai po ijungimo reikia ilgai laukti, kol pradeda veikti.
  Isvada- tikrai turi problemu, kazkas nesilaiko standartu (pultu)

Palikite Komentarą

CAPTCHA Image CAPTCHA Audio
Refresh Image