Testas. Dreamsky TC-2200

birželio 10, 2009 | Autorius: admin | Rubrika: Naujienos

Pirmas žvilgsnis.

Mūsų rankose jau antras DVB-T imtuvas iš Dreamsky gamintojų. Šį kartą tai HD ir SD antžeminiai skaitmeniniai televizijai skirtas priedėlis. Nors HD formatu transliuojamų DVB-T kanalų Lietuvoje praktiškai nėra, tačiau turintys plazminius ir skystųjų kristalų televizorius renkasi mieliau imtuvus, kurie turi hdmi jungtis, nes perduodama geresnė vaizdo kokybė.

Mūsų testuotas Dreamsky TC-2200 imtuvas turi ne tik hdmi jungtį, tačiau ir kortelių skaitytuvą, kuris puikiausiai veiks su Lietuvoje platinamomis kortelėmis. Gaila, tačiau į imtuvo komplektaciją neįeina hdmi kabelis. Pirkėjai turės jo ieškoti elektronikos parduotuvėje arba naudotis S-Video laidu, kurį ras prie imtuvo. Vartotojo instrukcijos pateiktos dviem kalbomis: lietuvių ir anglų. Kartu komplektuojamas distancinis pultas yra patogus ir lengvas. Svarbiausi klavišai išdėstyti patogiausiuose vietose. Dreamsky TC-2200 kol kas gaminami tik juodos spalvos. Gali būti, kad ateityje padidėjus jų paklausai bus pradėti gaminti ir sidabriniai imtuvai.

Priekinėje imtuvo panelėje yra išdėstyti tik patys svarbiausi klavišai: maitinimo įjungimas-išjungimas, pasirinkimo patvirtinimo klavišas (OK), perėjimo į dešinę ir į kairę, bei perėjimo į viršų ir į apačią klavišai. Po priekyje esančiu dangteliu slepiasi kortelių skaitytuvas.

Galinėje Dreamsky TC-2200 panelėje rasime pagrindines jungtis, šiuo metu naudojamas buityje: maitinimo įjungimo/išjungimo jungtukas, hdmi jungtis, RS-232 jungtis skirta perrašyti imtuvo programinę įrangą, Scart įėjimas/išėjimas, koaksialinė jungtis, audio/video išėjimai, antenos įėjimas/išėjimas, RF in/TV out jungtys.

Testavimas

Įjungus imtuvą mus pasitinka malonus akiai lengvai mėlynos spalvos meniu. Meniu kalba lietuviška, tik reikėtų nueiti per nustatymus ir pasirinkti, kad pagrindinė garso takelio kalba būtų lietuvių. Pagal gamyklinį nustatymą garso takelis būna paliktas originalus, o tai reiškia, jeigu rodomas meksikietiškas serialas, tai ir girdėsime meksikiečių kalbą, o ne lietuvių.

Pagrindiniame meniu lange matome 5 pasirinkimo punktus, pagal kuriuos galime toliau vykdyti darbus. Pats pirmasis punktas skirtas kanalų skenavimui. Gamyklinėje programinėje įrangoje galime rinktis tik automatinę paiešką. Tačiau gamintojai vartotojams nemokamai siūlys atnaujintas programines įrangas su pataisymais ir papildomomis funkcijomis. Tad ateityje bus galima paiešką atlikti išplėstiniu būdu, pasirenkant konkretų dažnį ar net susivedant naują dažnį.


Sistemos nustatymų meniu lange rasime visus punktus, kurie skirti valdyti imtuvą. Čia galėsime keisti meniu kalbą, laikrodžio parodymus, imtuvo įsijungimo/išsijungimo laiką ar kontrolės kodus.
Kanalų Redagavimo lange galėsime kontroliuoti nuskenuotus kanalus. Čia bus galima ištrinti ar užrakinti norimus kanalus. Mėgstamus kanalus persikelti į patogesnę poziciją. Taip pat galėsime susidaryti mėgstamų kanalų sąrašą. Priešpaskutinis meniu punktas skirtas žaidimams. Jis manau skirtas tam, jeigu nieko įdomaus nerodo per televizorių ar reklaminių pauzių metu. Bus galima pasirinkti net 5 žaidimus. Na ir galiausiai paskutinis punktas skirtas kortelių skaitytuvo informacijai peržiūrėti.


Kanalų skenavimo būdus galime nustatyti patys. Galime skenuoti visus arba tik laisvai transliuojamus kanalus. Galima pasirinkti radijo arba TV kanalų skenavimą. Prieš skenuojant galima pasirinkti norimą dažnį, o ant jo atsistojus matysime signalo lygį ir kokybę. Skenavimo metu galima matyti kiek procentų liko dar skenuoti ir kiek laiko vyksta skenavimas.
Nuskenuotus kanalus galima tvarkyti pagal save – ištrinti koduotus, pakeisti pavadinimą ar perkelti į mėgstamiausių kanalų sąrašą.

Išvados

Reikėtų pastebėti, kad tai dar vienas rimtas konkurentas DVB-T imtuvų rinkoje. Tačiau tuo pačiu metu Dreamsky TC-2200 negalima lyginti su kitais DVB-T HD imtuvais, kadangi jo programinė įranga yra tobulinama ir pateikiama žiūrovams. Kiti gamintojai išleidžia imtuvą ir pamiršta ištaisyti jame esančias klaidas. Dreamsky TC-2200 savininkai galės jaustis ramūs, kadangi jų imtuvu rūpinsis profesionalūs gamintojai.
Tikėtina, kad įsigiję vieną šį modelį būtinai norėsite įsigyti ir kitą tokį patį.

Kaina: 270 Lt

Informacinis šaltinis

Žymės: , ,

Komentuok per Facebook:

8 komentarai
Palikite komentarą »

 1. Turiu si imtuvą. Negaliu jo labai girti ar peikti. Tačiau yra vienas bet, instrukcijoje nurodyta, kad gali prideti norimą dažnį – “rankiniu” būdu. Bet fiziškai to padaryti nėra galimybės, pvz., Gala sk. televizija 9 kanalus transliuoja 64 kanalu, šis imtumas nustatytas iki 60 kanalo.

 2. Jums tereikia atsinaujinti programinės įrangos versiją ir visi kanalai bus.
  Daugiau apie atnaujinimą galite sužinoti čia:
  http://www.openbox.info/forum/viewtopic.php?t=6810

  P.S. Keista, kad Jums pardavėjas neatnaujino programos…

 3. Sis Dreamsky ne HD, o 576p .

 4. Techninėje charakteristikoje visur parašyta kad šis imtuvas turi PIP funkciją. Manau kad pirkėjai klaidinami – šios funkcijos imtuvas neturi.

 5. Pagal charakteristikas gal ir nieko aparatas.

 6. Turiu ir si aparata.Nesu juo patenkintas. Labai jis “lepus”. Lepumas pasireiskia tuo, kad vis jam antenos signalas blogas, turiu televizoriu kuriam nereikia imtuvo (norint ziureti skaitmeninius kanalus, tame tarpe ir kuodotus), tai jis visada puikiai rodo. Vos tik vejas pradeda judinti antena, signalas imtuve dingsta.

 7. Perskaiciau:
  admin liepa 9, 2009 9:03 am
  Jums tereikia atsinaujinti programinės įrangos versiją ir visi kanalai bus.
  Daugiau apie atnaujinimą galite sužinoti čia:
  http://www.openbox.info/forum/viewtopic.php?t=6810

  Nuejau i nurodyta tinklapi ir ka o gi nieko. Programos atsiusti nera galimybiu, nes:

  HTTP ERROR 404

  ОШИБКА HTTP 404

 8. Gal prieš metus įsigijau du šiuos priedėlius sau. Man patiko, jokių kaprizų. Gal po 2 savaičių nupirkau dar du tokius priedėlius ir pastačiau pas draugus. Praėjo metai ir nei vieno nusiskundimo ir iš draugų ir iš mane paties. Du priedėliai dirba su kambarinėm antenomis su stiprintuvais. Geri priedėliai. Pirkau Openbox-se, ar Satpasaulyje, tai jau buvo atnaujinta programa ir kanalų yra daugiau už 60 (dabar neatsimenu iki kiek). Rekomenduoju.

Palikite Komentarą

CAPTCHA Image CAPTCHA Audio
Refresh Image