Lietuvoje – Openbox S1

gruodžio 5, 2010 | Autorius: admin | Rubrika: Anonsai, Naujienos

Pirmas įspūdis.

Naujojo imtuvo įpakavimas, tai tarsi pirmas žingsnis link Openbox bazinės šeimos pasikeitimo. Jeigu seniau 3, 5 ar 8 klasės imtuvai būdavo supakuoti į dideles kartonines dėžes, tai naujasis Openbox S1 turbūt užimtų tik ketvirtadalį senojo imtuvo vietos. Imtuvo plotis 26, ilgis 15, o aukštis tik 4,5 centimetrai.

null

Pasidžiaugę mažais Openbox S1 gabaritais įvertinsime imtuvo dizainą ir apžiūrėsime jungtis esančias priekinėje ir galinėje panelėje.

null

Klasikinis imtuvo dizainas pritiks prie bet kurios namuose naudojamos TV ar garso technikos. Openbox S1 imtuvą su televizoriumi galima sujungti per hdmi (dv-out), scart ar RF out jungtį. Skaitmeniniam garsui perduoti galėsime panaudoti SPDIF jungtį. LAN jungtis skirta prijungti internetui. Jo mums prireiks norint dalintis kortele ar žiūrėti kanalus nusipirkus kodus internete. RS jungtis skirta perrašinėti programinei įrangai, tačiau efektyviau man pasirodė softą perrašinėti per USB. Iš karto užbėgsiu į priekį, bet mano turimi du USB raktai nesusidraugavo su imtuvu. Tiksliau imtuvas nematė juose įrašyto softo.

null

USB jungties išvestis į priekinį panelį turi ir pliusų ir minusų. Tarkime, jeigu trumpam mes norime prijungti USB raktą, tai netraukydami imtuvo galėsime perrašyti duomenis. Tačiau, jeigu naudosime išorinį diską laidoms įrašinėti, tai geriau, kad USB jungtis būtų imtuvo gale, kad paslėptume savo HDD.

Jungiame imtuvą.

Priekiniame skydelyje degantys skaičiai nedideli ir šviečia ne per ryškiai, kad erzintų akis žiūrint televizorių. Ekrane nušvitęs meniu pasirodė kažkur labai matytas. Va, prisiminiau tai Openbox 5 klasės imtuvų meniu, tik jis S1 imtuve kitokios spalvos ir turintis daugiau funkcijų. Kadangi meniu 1:1 kaip Openbox 5 klasės, tai ir distancinis ir valdymas lygia toks pats kaip penktoje klasėje. Visi meniu punktai tvarkingai išdėstyti ir lengvai surandami. Matyt imtuvo gamintojai pasidomėjo ko liaudis nori. O liaudis nori paprasto imtuvo su lengvu valdymu. Prašom. Šis imtuvas jums.

null

null

Perrašome softą.

Kadangi gamyklinis softas mums nelabai tinka, bandysime programinę įrangą perrašyti. Maniau, kad softą bus galima perrašyti tiek per USB, tiek per RS232 jungtį. Tačiau, jau kaip minėjau – imtuvas nemato softo esančio rakte. Gal formatas rakto netiko, ar pati atmintinė nevykusi. Ilgiau ties ta vieta neužsisėdėjau, o išsitraukęs COM kabeliuką perrašiau softą senu, patikimu būdu. Softo perrašymui panaudojau senųjų Openbox`ų programą All Updater.

null

Perrašius softą meniu lange atsiranda naujas punktas – Network Settings (Tinklo ryšiai). Šio punkto mums prireiks jeigu naudosimės internetu platinamomis paslaugomis.

null

null

Jeigu jau įsigijote Openbox S1, tai turbūt norite žiūrėti daugiau nei laisvai transliuojamus kanalus?
a) Emuliatorius.
Spaudžiame Meniu – 1117
Įeiname į emuliatorių ir jį suaktyviname.

null

b) Internete pirktų kodų suvedimas
Spaudžiame Meniu – 1113
Čia suvedame savo duomenis

null

c) Serveris (papildoma funkcija)
Spaudžiame Meniu – 1119
Ši funkcija reikalinga, jeigu norite dalintis kortele.

USB atkuriami failai

Jeigu kalbant apie atkuriamus failus iš USB atmintinės, tai nustebau. Tiek mp3, tiek mpg, tiek divx ar nuotraukų failus imtuvas skaito be problemų. Tačiau kaip įrašyti vaizdą, tai neišsiaiškinau. Ant distancinio esantis REC klavišas nereagavo. Per meniu taip pat neradau kur užstatyti laikmatį, kad būtų galima įrašinėti laidas užstačius norimą datą.

null

Išvada

Legenda tęsiasi. Legendiniai Openbox imtuvai, kurie biudžetinėje klasėje visą laiką buvo pirmi, turi naują įpėdinį – Openbox S1. Tiems, kam HD imtuvai dar nereikalingi, bet norisi kokybiškesnio ir daugiau funkcijų turinčio imtuvo, rinksis būtent šį gaminį.

Žymės: , , , , , ,

Komentuok per Facebook:

5 komentarai
Palikite komentarą »

  1. Tiems, kam HD imtuvai dar nereikalingi…o tai kam ta hdmi jungtis įmontuota ?

  2. Jei neklystu S1 turi tik dvb-s imtuva, ir palaiko tik mpeg2,1 formatus. Tai apie kokius HD kanalus prakalbome? tokiu mazu, mazuma. :) Nors Ali 3329D procesoriukas, kuriuo kiek matau pagristas sis imtuvas ir palaiko HD formata, atrodo, kad HD kanalus kurie yra Mpeg2, DVB-S ziureti turetum galeti :)

  3. Sveiki. Gal kas zinot kaip sitam tiunery uzblokuoti tam tikrus kanalus, kad vaikai negaletu ju matyti? Funkcija, kad be kodo nebutu galima ieiti i tiuneri-yra, taciau atskiru kanalu blokavimo-nemaciau.

  4. kaip aktyvuoti viasat kortele opebbox s1 tiuneryje

  5. 2 klausimai: 1) nera tulpiu, galima naudoti perejima is scart i tulpes garsui, ar galima tuo paciu metu prijungti TV per scart ir muzikini centra nuo scart, o gal reikalingas koks nors advanced perejimas?
    2) kaip pereiti is optinio spdif i koaksualini ?

Palikite Komentarą

CAPTCHA Image CAPTCHA Audio
Refresh Image