Testas. Golden Media S-Box 9055 HD PVR

gruodžio 19, 2010 | Autorius: admin | Rubrika: Anonsai, Naujienos

Man į rankas pakliuvo ko gero vienas pigiausių HD sat imtuvų, kuriuos šiuo metu galima įsigyti palydovinės televizijos parduotuvėse – Golden Media S-Box 9055 HD PVR. (www.satpasaulis.lt parduotuvėje imtuvas kainuoja 299 litus). Pagal imtuvo pavadinimą galima spręsti, kad juo bus galima įrašinėti laidas. Šią funkciją bandysime patestuoti vėliau.

null

Įpakavimo komplektaciją sudaro imtuvas, distancinis pultas, instrukcija ir maitinimo elementai. Jau tampa tradicija, kad instrukcijos lietuvių kalba nėra. Tačiau storoje „knygoje“ rasime aprašymus rusų, anglų, lenkų, anglų ir kitomis kalbomis.

Išvaizda

Imtuvo dizainas paprastas ir neiššaukiantis. Jis praktiškai pasislėps tarp Jūsų kitos buitinės technikos. Priekinėje panelėje yra 8 pagrindiniam valdymui skirti klavišai. Displėjus 4 skaitmenų. Dangtelis sudaro apgaulingą įspūdį, kad po juo rasime kortelių ar modulio skaitytuvą. Dėja šis imtuvas „nekramto“ kortelių. Tad prie pavadinimo imtuvo gamintojai pamiršo prirašyti tris raides – FTA. Tačiau pažiūrėjus į imtuvo galinę panelę ir pamačius LAN jungtį, nejučiomis pradeda kirbėti mintis, kad matysime kur kas daugiau nei laisvus kanalus. Tačiau apie tai vėliau.

null

Galinėje panelėje tik reikalingiausios jungtys. Be mano minėtos LAN, dar rasime USB, hdmi, scart, optinio garso jungtis. Programinės įrangos perrašymui skirta RS232 jungtis. Tačiau labai tikiuosi, kad softus galima bus perrašyti ir per USB.
Šiek tiek nustebino, kad imtuve įrengta LNB out jungtis. Dažniausiai nedidelių parametrų imtuvai tokio išėjimo neturi.

Distancinis

Distancinio pulto klavišai dideli ir išdėstyti patogiai. Viduryje ratuką imituojantis valdymas priduoda pultui moderniškumo. Apačioje išdėstyti klavišai skirti valdyti įrašus. Gal kiek nepatogiai randasi Meniu ir Exit klavišai. Sakyčiau vienas nuo kito per toli. Ir pačių klavišų pozicija yra viduryje, skirtingai nei daugelyje kitų imtuvų. Tad papratusiam maigyti kitokio imtuvo distancinį pultą prireiks trumpo laikotarpio persikvalifikavimui.

null

Jungiame imtuvą

Golden Media S-Box 9055 HD PVR kraunasi kiek ilgiau nei SD imtuvai, tačiau reikia nepamiršti, kad turime reikalą su aukštos rezoliucijos imtuvu. Kaip ir reikėjo tikėtis imtuve meniu lietuvių kalbos neradau. Matyt mūsų rinka yra per maža, kad vien dėl mūsų būtų kuriamas meniu.

null

Na tiek to. Ilgiau ties šio softu neapsistosiu. Turiu gavęs kitą, kuris turi papildomų slaptų funkcijų. Softu pasidalinsiu ir su jumis – [url=http://www.adrive.com/public/fb39665ebcc11cf87b676068d90cf8c04dd864b9c11de1bf322d35a883ca9ecf.html]siųstis[/url].

Perrašome softą

Perrašymui pasirinkau USB funkciją. Tai kur kas patogiau nei tampyti RS232 kabelį. Einame per meniu ir renkamės atnaujinimą iš USB.

null

Failų sąraše pasirenkame softą. Vėliau užeiname ant START ir paspaudžiame OK. Prasideda perrašymas. Programos perrašymas užtrunka apie minutę. Persirašęs imtuvas pats automatiškai persikrauna.

null

Dėmesio! Softo perrašymas numeta visus parametrus į gamyklinius nustatymus.

Kanalų skenavimas

O va palydovų sąrašas tai visai nesuprantamas. Jis sudarytas nei pagal laipsnius, nei pagal pavadinimą, nei pagal populiarumą. Žodžiu kažkoks kratinys.

null

Tiesa pasakius, tokio keisto kanalų skenavimo dar nebuvau matęs. Nors iš dalies gal taip patogiau, kad vėliau nesimaišyti tarp gausybės palydovų. Ir softo rašytojai turbūt nežinojo, kad Sirius palydovas jau vadinamas Astra. Na gal Sirijų visi žino labiau nei Astra, tad čia nėra ko daug stebėtis. Bet kad ex-Sirius randasi W5.0 laipsnyje, tai jau didelė klaida.

null

Pirmiausia palydovų sąraše pasirenkame palydovus. Ant jų uždedame širdutes. Ir tik vėliau einame į Meniu – Paieška pagal palydovą, kur randame anksčiau pažymėtus palydovus. Čia ir pradedame skenavimą.
Imtuve didelis diseq nustatymų pasirinkimas. Tarkime, jeigu mano 1,1 diseq 5 portas priklauso Hot Bird palydovui, tai imtuve bus parinkta 2Cascades. Port 5 parametras.

null

Paiešką galima atlikti atskirai kiekvienam palydovui, atskiram transponderiui arba visai palydovų grupei. Atliekant paiešką išlindo dar vienas minusas – Astra 5E (buvęs Sirius) visiškai su netinkamais transponderiais. Gamykliniame softe Sirius neturi nei vieno aktyvaus dažnio.
Nutariau pasinaudoti akla paieška šiam palydovui. Tačiau paieškos rezultatai nuvylė: kažkodėl buvo sudėti į sąrašą transponderiai iš kito palydovo. Galiausiai suvedus su ranka transponderius pavyko nuskenuoti Astra 5E kanalus.

Kanalų redagavimas

Vienas iš minusų – neina ištrinti vienu metu visų vieno palydovo kanalų. Galime trinti kanalus arba po vieną, arba ištrinsime visus kanalus iš visų palydovų.
Nustebino labai didelis favoritų sąrašas. Kanalus galima susidėlioti į 32 grupes.

null

Informacija apie pačius kanalus kiek skurdoka. Paspaudus Info klavišą matome kanalo pavadinimą ir palydovą. Išsamesni duomenys nepateikiami.

null

Koduoti kanalai.

Kodų emuliatorius įsirašo kartu su softu. Jo papildomai įjunginėti nereikia. Kad mūsų imtuve įrašytas ne gamyklinis, o „atnaujintas“ softas galime įsitikinti pažiūrėję ar rodo kai kuriuos koduotus kanalus.

null

Norintiems redaguoti emuliatorių reikės rinkti tokią klavišų eigą:
Meniu -> Sistemos nustatymai -> TV Sistema -> OK -> Spaudžiame raudoną klavišą ant distancinio pulto.

null

Imtuvas kortelių skaitytuvo neturi, tad koduotų kanalų su oficialia kortele neatkoduosime.

Interneto paslaugos

Golden Media S-Box 9055 HD PVR imtuvas turi LAN jungtį su veikiančiu DHCP. Imtuvas IP adresą pasigauna automatiškai.
Kitus interneto nustatymus suvedame per Tinklo Nustatymus -> spaudžiame raudoną klavišą.

null

Šioje vietoje galėsime suvesti 4 internetinių kodų pardavėjus. Patiko, kad suvedus pardavėjo pavadinimą galima papinginti. Taip pat yra galimybė nurodyti nuo kokio iki kokio imti portus. Tokiu būdu nereikės to pačio pardavėjo vesti kelis kartus. Užteks nurodyti jo portus.

Įrašai

Imtuvas leidžia įrašinėti tiek TS tiek PS formatais. Ant distancinio pulto REC klavišas suveiks tik tuomet, kai išjungsime per meniu Timeshift funkciją.

null

Padarytus įrašus galėsime peržiūrėti tiesiog paspaudę klavišą Play.

null

Su kompiuteriu taip pat galima peržiūrėti padarytus įrašus. Man įrašytas laidas atidarė tiek VLC, tiek Windows Media grotuvas.

Išvados

Nežiūrint į tai, kad testavimo metu imtuvą dėl pastrigimo reikėjo pora kartų perkrauti, tačiau eiliniam žiūrovui, kuris perjunginės kanalus neeksperimentuodamas, tai šis imtuvas pats tas.
Nacionalinis kiek strikinėjo. Neatmetama ir pardavėjo kaltė. Hd kanalų atvaizdavimas buvo nepriekaištingas.

null

Kainos ir galimybių santykį būtų galima vertinti 8 iš 10 balų.

Žymės: , , , , , , , , , ,

Komentuok per Facebook:

Vienas komentaras
Palikite komentarą »

  1. labas,
    Patiko man aprasymas, tik neradau vieno , : Kaip su MPEG4? ar ima tik MPEG4 rodomus kanalus?
    pas mane pasukana lekste su varikliuku ima is 24 palydovu ar nebus problemu , ar tikrai palydovai jau bus irasyti ar teks ranka irasynet juos, ar nesudetinga perkelinet is palydovo i savo pasirinkta favorit ? ar eina kanala kilnot is 100 i 1 vieta pav.

Palikite Komentarą

CAPTCHA Image CAPTCHA Audio
Refresh Image