Testas. Selteka TC-402 SD

kovo 16, 2011 | Autorius: admin | Rubrika: Anonsai, Naujienos

Selteką gerai pažįstame iš DVB-T imtuvų. Tai vienintelė kompanija Lietuvoje gaminanti antžeminės skaitmeninės televizijos priedėlius. Šiuo metu Selteka siūlo platų įvairių modelių pasirinkimą iš kurių net patys išrankiausi ras sau tinkamą. Įmonės asortimentas: nuo pačių pigiausių iki media grotuvus atstojančių imtuvų.
Programinė įranga atnaujinama pagal žiūrovų poreikius, todėl įsigyjant Lietuvoje pagamintą imtuvą galime būti tikri, kad neliksime be garso ar be vaizdo, tik dėl to, kad transliuotojas nutarė pakeisti transliavimo standartą.

Pirmas įspūdis. Šios dienos „bandomuoju triušiu“ pasirinkome Seltekos atnaujintą modelį – TC-402 SD. Kol Lietuvoje DVB-T HD kanalų nėra daug, pasirinkome SD modelį. Šis imtuvas turi reikalingiausius priedus: kortelių ir USB skaitytuvus. Tokiu būdu, įsigiję oficialią kortelę, galėsime žiūrėti ne tik laisvus kanalus, bet koduotus, o USB skaitytuvo dėka turėsime galimybę ne tik klausytis muzikos iš atmintinės, bet ir žiūrėti filmus.

Modernaus dizaino priedėlis tiks prie šiuolaikinės video ir garso technikos. Su televizoriumi 402 SD sujungsime per SCART jungtį, o valdymui naudosime patogų ir šiuolaikišką distancinį pultą. Imtuvo priekinėje panelėje šviečia tik lemputė žyminti apie įjungtą arba išjungtą priedėlį. Skaičių displėjaus nėra, todėl akies neerzins papildomai degantys ir rodmenys, kurie dažniausiai būna ryškūs ir trukdantys žiūrėti televizorių.

Imtuvo distancinis palyginti didelis, bet už tat klavišai išdėstyti plačiai ir patogiai. Nereikia baimintis, kad spausdami vieną klavišą nuspausite vienu metu kleis. Distancinis pultas labai greitai susidraugauja su ranka, o pagrindiniai klavišai būna pasiekiami vienu pirštu, nedarant papildomų rankos judesių.
Apatinėje pulto dalyje išdėstyti media failų redagavimui (įrašymui, peržiūrai, sustabdymui, prasukimui) skirti klavišai. Viršutinė dalis skirta skaitiniams klavišams, kurių dėka galima greitai surinkti pageidaujamo kanalo numerį.

Jungiame Imtuvą. Imtuvą su televizoriumi sujungiau scart laidu, kuris jau būna komplekte. Įjungus TC-402 palaukiame kelias sekundes ir ekrane pamatome pagrindinį meniu langą. Per meniu nustatymo langą galime pajungti antenos maitinimą, o jeigu žinome tikslų ieškomo kanalo dažnį, jį suvedame ir tiek vaizdine skale, tiek garso pranešimu gauname informaciją apie kokybę.

Kanalų paieška. Visi imtuve esantys dažniai buvo praskenuoti per 3 minutes. Visi mūsų regione transliuojami kanalai buvo surasti be problemų. Nuskenuotų kanalų sąraše matėsi kanalo pavadinimas ir jo transliavimo būdas: laisvas ar koduotas.
Be automatinės paieškos galėjome rinktis ir rankinę paiešką, bet tuomet būtų reikėję nurodyti tikslų dažnį.

Nuskenuotus kanalus galėsime susirūšiuoti per atskirą meniu langą. Čia yra galimybė ištrinti nepageidaujamas programas, pasidaryti favoritų sąrašus, peržiūrėti ir tvarkyti EPG (elektroninis programų gidas). Maloniai nustebino atskiras kiekvieno kanalo garso valdymas. Šios galimybės dėka garsiau transliuojamus kanalus galima pritylinti, o tylesnius – pagarsinti.

Jau minėjome, kad imtuvas sugeba įrašinėti laidas į USB atmintines. Įrašyme didelį vaidmenį atlieka EPG. Šios funkcijos dėka galime įrašinėti laidą tuomet, kai ji tiksliai prasidės, nors tuo metu ir nebūsime namuose. Tai aktualu tuomet, kai laida gali vėluoti arba prasidėti anksčiau. Užstačius pageidaujamos laidos įrašymą įrašas prasidės tuomet, kai bus pradėta transliuoti pati laida.

Padarytus įrašus į atmintinę galėsime peržiūrėti per media meniu punktą. Visi padaryti įrašai suprantamai sudėlioti. Galima matyti kokio TV kanalo kokia laida įrašyta ir kada vyko įrašas. Peržiūrėtus arba netinkamus įrašus galima ištrinti.
Su Selteka TC-402 SD padarytus įraus galėsime peržiūrėti ir kompiuteryje su VLC programa. Imtuvas rašymo metu sukuria du failus .ts ir .info. Video failą .ts nuskaito daugelis kompiuterinių programų.

Selteka TC-402 SD skaitmeninės antžeminės televizijos imtuvą galima naudoti kaip media centrą, nes šiuo metu jis palaiko daugelį garso ir foto formatų, bei pagrindinius video failus.

Išvados. Selteka TC-402 SD meniu paprastas ir labai greitai perprantamas net pirmą kartą įsijungus imtuvą. Visos pagrindinės funkcijos pasiekiamos vieno distancinio pulto paspaudimu.
Imtuvas labai informatyvus. Pateikiama visa informacija apie televizijos kanalą, apie transliuojamą laidą ir transliuojamą laidos formatą.
Šis DVB-T imtuvas turėtų atitikti tiek inoringo, tiek eilinio žiūrovo norus.

Žymės: , , , , , ,

Komentuok per Facebook:

4 komentarai
Palikite komentarą »

  1. nesamoninga apzvalga. scart atgyvena HDMI dabar reikalinga. Labiau laginancio priedelio neesu mates. Zodziu yra kur pasitempt Lietuvaiciams.

  2. priedelis yra tinginys .letas ,man pvz. kol geru teliku nera ,jaunimui gal .o man 68metu jaunoliui tai reikia bovitys su dvejeis pulteliais .vienas priedeliui ,kitas telixui. ir dar meluoja ,kad programas irasyti galima .negalima reik dar kita priedeli pirti

  3. Apzvalga, tai gryna reklama. O is komentaru mano abejones pasitvirtino. Letas daiktas. galetu selteka kompketuoti su universaliai pulteliais, kad TV butu galima valdyti

  4. Naujam imtuvui ant priekio uzklijuota melyna plevele.Ja nuplesiant, kartu nusilupa uzrasas ant dangtelio… ha ha ha. Korpusas ir galetu buti biski rimtesnis, korteles USB jungties dangtelis pats iskrenta.

Palikite Komentarą

CAPTCHA Image CAPTCHA Audio
Refresh Image