Internetinė Televizija

Televizijos priėmimo būdus dabar galime rinktis kelis. Jeigu anksčiau televiziją žiūrėdavome tik per televizorių – su kabelių, palydovų ar radijo bangų pagalba, tai dabar tai galime daryti turėdami tik interneto ryšį.

Interneto televizijos modeliai yra keli. Pirmiausia skirstoma ar tai mokama ar laisvai transliuojama televizija. Tiek viena, tiek kita televizija gali būti transliuojama per specialias programas arba tiesiog interneto naršyklėje. Tiesa naršyklėje transliuojama televizija taip pat reikalauja programos, tačiau tai gali būti paprasčiausias Windows Media grotuvas.

Internetinė televizija gali būti prieinama visame pasaulyje kur yra internetas. Maža to, nereikia įdiegti jokių papildomų technologijų – ji veikia bevieliu, ADSL, kabeliniu, palydoviniu ir plačiajuosčio interneto (broadband) ryšiais.

Šiuo metu galima internete rasti labai daug puslapių, kuriuose galima rinktis pageidaujamas žiūrėti televizijas. Yra platus pasirinkimas tarp turinio televizijų. Tokiu būdu galime atsirinkti sporto, kino ar muzikos kanalus. Galima jas susirūšiuoti pagal kalbas.

Be tiesiogiai interneto naršyklėje transliuojamų televizijų galima įsidiegti specialias programas, kurių dėka galėsime priiminėti kanalus su aukštesne vaizdo kokybė. Viena tokių programų yra Joost. Ši programa laikoma viena populiariausių internetinės televizijos programų.

Joost™ ?
Oficialioje Joost™ svetainėje šis produktas apibūdinamas taip:
Yesterday, we were The Venice Project™. Today, we’re Joost™.
Tomorrow, we’re yours! Imagine having infinite choice, and TV that is truly interactive. TV anywhere, anytime…
(liet. Vakar mes buvome The Venice Project™. Šiandien mes esame Joost™.
Rytoj mes būsime jūsų! Įsivaizduokite, jog turite neribotą kanalų pasirinkimą televizijoje, kuri yra visiškai pavaldi jums.)

Tačiau Joost šiek tiek pasikeitė ir jeigu iš pradžių televiziją buvo galima žiūrėti tik įsidiegus specialią programą, tai dabar pakanka prisiregistruoti tinklapyje.

Mes šį kartą nesiregistruosime ir pabandysime paieškoti televizijų, kurių žiūrėjimui nereikia jokių papildomų programų ir kur transliavimas vykdomas be papildomo mokesčio. Informaciją rinkomės iš šių internetinių puslapių:
http://www.beelinetv.com/
http://www.live-online-tv.com/
http://wwitv.com/portal.htm
http://www.corbina.tv/

Visuose pateiktuose svetainėse (išskyrus Corbina) galite rinkis kanalus pagal kalbas, stilius ar transliavimo kokybę. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį su kokiu vaizdo grotuvu siūloma priiminėti transliaciją.

Dar viena programa, kurią norėtume pristatyti yra Miro
Apie šios programos veikimą, bei panaudojimo funkcijas daugiau informacijos galite rasti internetiniame puslapyje http://vytax.blogspot.com.
Dalį ten publikuojamos informacijos pateikiame savo lankytojams.

Internetinė televizija: Miro Internet TV
Kuo toliau tuo vis rečiau žiūriu įprastinę televiziją. Tikriausiai turbūt vien todėl, kad mūsų lietuviškos televizijos kanalai jau nesugeba pateikti pakankamai įdomaus ir gero turinio. Be to žiūrėdamas įprastinęs televizijas esi pririštas prie vieno faktorius: laiko. Visas įdomiausios laidos, kaip bebūtų keista yra rodomos vėlai vakare ir man šis laikas nėra tinkamas. Taigi teko pasiieškoti televizijos žiūrėjimo alternatyvų. Radau tiesa sakant kelias. Viena jų, tai Miro.

Pagrindinė šios programos paskirtis tai surinkti iš įvairių RSS srautų nuorodas į vaizdo įrašus. O po to visus vaizdo įrašus programa apipavidalinusi pateikia patogiuose sąrašuose. Pačiam tereikia tik išsirinkti norimą vaizdo įrašą ir spustelėti pele. Pati programa tą vaizdo įrašą parsiųs, jūs jį galėsite patogiai peržiūrėti tame pačiame programos lange. Taip pat programa turi automatinio vaizdo įrašų siuntimo funkciją. Vos tik failas pasirodys RSS kanale, programa iškart jį parsiųs į jūsų kompiuterį, lygiai taip pat automatiškai programa gali pašalinti jūsų jau seniai peržiūrėtus failus, taip taupydama vietą jūsų kietajame diske.

Dar viena naudinga Miro grotuvo funkcija, tai internetinių vaizdo įrašų paieška. Miro gali ieškoti vaizdo įrašų Youtube, Google Video, Daily Motion ir kitose panašiose svetainėse. Šitaip vaizdo įrašų ieškoti yra žymiai paprasčiau. Be to peržiūrėti įrašai yra išsaugomi jūsų diske, dėl to parsiųstus klipus galima peržiūrėti vėl ir vėl.

Paleidus pirmą kartą programą, išvystame langą kviečiantį peržiūrėti visus kanalų sąrašus ir išsirinkti sau patinkančius.

Siūlomų kanalų sąrašas išties nemažas. Šiuo metu priskaičiuojama virš 3850 kanalų.
Pasirinkus kanalus į Miro sąrašus, būtina nepamiršti išjungti automatinio siuntimo funkciją. Jos neišjungos, visi vaizdo įrašai bus siunčiami automatiškai. Taip gali būti bereikalingai išnaudojamas tinklo srautas ir disko talpa. Šia funkciją galite išjungti užėję į bet kurį kanalą, Po pavadinimu susiradę “Auto Download” ir nuspaudę “Off”.

Miro grotuvo suderinimas su lrt.lt puslapiu

Viena iš man asmeniškai labiausiai patinkančių šios programos funkcijų, tai suderinamumas su Lieutuvos Televizijos internetiniu puslapiu http://www.lrt.lt. Į Miro programą galima susidėti visų sau patinkančių LTV laidų RSS srautus. Taip, lengvai bus galima naršyti visą LTV laidų archyvą.
LTV laidų RSS srautus galite rasti užėję į http://lrt.lt/archyvas/. Išsirinkę norimą laidą, suraskite mygtuką prenumeruoti ir ant jo spustelėkite dešiniu pelės mygtuku, ir pasirinkite “Copy Link Location”.

Nusikopijavę nuorodą, atsidarykite Miro programą, spustelkite Channels -> Add Channel. Įkopijuokite savo išsirinktą RSS ir spauskite “OK”. Ir viskas, kanalas jau įdėtas į Miro programą.

Miro ir Linkomanija.net

Taigi, kaip žinia Miro grotuvas puikiai veikia ir su bittorrent RSS kanalais. Žinomiausiais lietuviškas iš jų būtų www.linkomanija.net. Susigeneruoti linkomanija.net nuorodą galite užėję į http://www.linkomanija.net/getrss.php. Šiame puslapyje pažymėkite visas sau patinkančias video kategorijas ir “Feed type:” nurodykite “Download link”. Paspaudę mygtuką “Generate RSS lik” gausite savo RSS nuorodą.

Programos minusai

  • Pats didžiausias programos minusas, tai būtų turinio trūkumas. Iš visų pagrindiniame puslapyje esančių RSS srautų tėra tik keletas įdomių. Daugumoje kanalų tėra pateikiami tik labai trumpi, daugiau reklaminės paskirties vaizdo įrašai. Taip pat labai daug yra visiškai neįdomų mėgėjiškų vaizdo įrašų. Jei nebūtų lrt.lt archyvo rss kanalų, tai kogero šia programa nė nesinaudočiau.
  • Kitas didelis trūkumas, tai programos veikimo sparta. Kadangi programa padaryta Python ir Mozilla Firefox Gecko pagrindu, tai nereikia stebėtis, kad programa dirba taip lėtai. Be to dar ir programa nepasižymi,dideliu stabilumu.

Readon TV Movie Radio Player

Openbox.info forume buvo pristatyta ir palankiai įvertinta nauja programa Readon TV Movie Radio Player programa skirta priiminėti internetinę televiziją, bei klausytis internetinių radijo stočių. Kaip programos privalumus galima paminėti, kad jos nereikia įdiegti, o surastas televizijas ir radijo stotis galima įtraukti į sąrašą, kuris siunčiamas į programos kūrėjų serverį. Tokiu būdu tikėtina, kad vėliau šie kanalai automatiškai pateks prie bendro sąrašo.

Readon TV Movie Radio Player – skirta priiminėti ne tik tūkstančius internetinės televizijos programų, peržiūrėti naujausius filmus ir klausytis radijo stočių, bet ir įrašinėti muziką mp3 formatu. Televizijos ir radijo kanalai suskirstyti pagal žanrus: kinas, erotika, muzika, klasika, dokumentika ir kt. Taip pat galimybė rinktis kanalus pagal valstybes iš kurių transliuojama televizija.

Naujoji programa yra visiškai nemokama.
Programos namų puslapis: http://www.readontech.com